Henkilökunta, Kallion kotisairaanhoito ja Kinaporin ”Touhula”, Helsinki

LÄMMIN KIITOS!Haluan esittää lämpimät kiitokset Kallion kotisairaanhoidon ja Kinaporin Touhulan päivätoiminnan henkilökunnalle kaikille yhteisesti ja jokaiselle erikseen. Teette mahtavaapalvelutyötä ikääntyneiden elämänlaadun parantamiseksi! Äidilläni on ollut onni nauttia näiden empaattisten, palveluhenkisten ihmisten avusta ja huolenpidosta. Koko palveluketju sosiaalihoitajan ensimmäisestä kotikäynnistä alkaen on toiminut moitteettomasti.

Palveluja on saatu vaivattomasti lisää aina tarpeen mukaan ja ilman eri pyyntöä.Hyvänä esimerkkinä voin mainita, että kun äitini kotiutui sairaalasta oli kotisairaanhoitaja jo puolta tuntia ennen potilaan saapumista kotiin vastaanottamassa häntä. Lääkitys ja ruokajakelu aloitettiin automaattisesti ilman erillistä pyyntöä.

Myös Marian sairaalan päivystysvastaanoton ja osasto S10:n henkilökunta oli erittäin ystävällistä ja ammattitaitoista. Äitini totesi sairaalasta tultuaan kotisairaanhoitajalle että ”olihan se mukavaa vaihtelua olla siellä sairaalassa!” Hän koki olonsa turvalliseksi.

Vielä kerran lämmin kiitos teille kaikille myönteisestä, palveluhenkisestä, yksilön huomioon ottavasta palvelusta. On suuri onni saada teidän kaltaisianne ihmisiä huolehtimaan äitini hyvinvoinnista.

LEVOLLISTA JOULUN AIKAA JA ONNEA VUODELLE 2009!

– Tarja Sipari, tyytyväisen äidin tytär